Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Klatki ogródkowe dla ptaków

Woliery ogrodowe dla papug

Domowa klatka dla ptaków, ze racji ograniczonych gabarytów, spełnia swoją rolę jedynie w części. Papugi bowiem, ze swej natury są bardzo sprawnymi i aktywnymi fizycznie istotami, które w większości uwielbiają się bawić. Dlatego też, w klatce, oprócz miejsca na latanie, koniecznie musi pojawić się kącik na papuzie akcesoria zabawkowe, które dostarczą ptakom rozrywki i zaspokoją ich wrodzoną ciekawość  świata. W małym wolierze domowym zmieści się ich niewiele, ale za to w dużym wolierze ogrodowym papużki poczują się jak w raju!

Wolier jest przykładem ptasznika, który daje ptakom możliwość przebywania i poruszania się na dużej powierzchni  ziemnej i przestrzeni powietrznej. W tak komfortowych warunkach, papugi mogą przeżyć nawet kilkanaście lat i dłużej. W ciasnych klatkach, bez perspektyw na wolność chociażby pozorną, kończą swoją egzystencję zaledwie po kilku latach. Tymczasem, potrzeba tak niewiele: drewniany, metalowy czy aluminiowy szkielet, wytrzymała siatka z drobnymi oczkami, odrobina chęci i samozaparcia, i wolier gotowy! Jego rozmiar możemy dopasować do powierzchni, którą dysponujemy. W przydomowym ogródku może osiągnąć on pokaźne rozmiary, na balkonie nieco mniejsze, ale i tak zawsze większe aniżeli gabaryty tradycyjnej klatki domowej.

Oczywiście, na postawieniu woliera praca się nie kończy. Trzeba przecież odpowiednio zagospodarować daną przestrzeń. Dobrze dla ptaków jeśli wewnątrz znajdą się drzewka z licznymi rozgałęzieniami, wiszące siatki, liczne dziuple itp. oraz różnego rodzaju zabawki, za które może posłużyć niemalże wszystko. Zwykła piłeczka zawieszona na gałęzi albo okrąg, który będzie się bujał niczym huśtawka czy też twarde owoce zatknięte na patyk dadzą papudze mnóstwo radości, a przy tym mogą również spełniać rolę żywieniową.

W wolierach nie mogą znaleźć się przedmioty, które zagrażałyby bezpośrednio życiu i zdrowiu ptaków w nim trzymanych. Przedmioty, którymi papugi mogłyby się poranić, przydusić itp. jak na przykład ostre szpice czy ciasne zakamarki. Również zabawki powinny być bezpieczne. Papużki, to bardzo kruche i delikatne stworzenia, dlatego bardzo łatwo je skrzywdzić.